Jak dobrze wybrać profile okienne do domu?

Profil okienny to konstrukcja, która odpowiada za utrzymanie szyby w ramie. Stanowi jeden z kluczowych elementów okna i ma decydujący wpływ na jego parametry – m.in. na właściwości termoizolacyjne. Oto główne zalety, jakie mają profile PVC.

Profile PVC – dobre parametry i atrakcyjna cena

Wybór odpowiednich okien do domu czy biura wiąże się z koniecznością podjęcia wielu kluczowych decyzji. Do wyboru są różne profile okienne – można znaleźć najlepszy w zależności od typu budynku. Wyjątkowo uniwersalne i wyróżniające się dobrym stosunkiem ceny do jakości są profile PVC. Mają bardzo dobre parametry, przystępną cenę, są łatwe w pielęgnacji i bezproblemowo w montażu.

Dla parametrów okien ważne są zarówno szyby, jak i profil okienny. Dostępne są różne rodzaje, wykonane z takich materiałów jak drewno, PVC czy aluminium. Skupmy się jednak na najpopularniejszym rozwiązaniu, jakim są profile plastikowe.

Profil okienny plastikowy – największe zalety

Z okien w polskich domach aż 70 proc. to okna plastikowe, czyli wykonane z PVC. Ich plusem jest cena, a także dobre parametry termoizolacyjne i akustyczne. PVC to materiał wyjątkowo wszechstronny, posiada dobre właściwości, które wpływają na jego uniwersalność oraz wiele możliwości zastosowania. Wykonane z niego profile są ekologiczne i energooszczędne, dzięki nim można zaoszczędzić na wydatkach na energię, co w dobie aktualnych cen ma ogromne znaczenie.

Do wyboru są profile PVC wielu producentów. Jedną z godnych polecenia firm jest marka Deceuninck. Ten ceniony na całym świecie producent gwarantuje szeroki wybór parametrów, rodzajów i kolorystyki okien. W katalogu swoich produktów Deceuninck posiada duży wybór profili dla różnych rodzajów profili okiennych.  Można dopasować profil okienny w zależności od potrzeb.

Profile plastikowe – inwestycja w przyszłość

Okna PVC zapewniają ochronę przed zimnem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz hałasem. Ten rodzaj okien od lat cieszy się ogromną popularnością ze względu na stosunek ceny do jakości.

Profile okienne marki Deceuninck to solidna i bezpieczna inwestycja w przyszłość – wysokiej jakości produkty sprawdzą się przez wiele lat użytkowania. Ich atutami jest solidne wykonanie i trwałość. Nie wymagają też zabiegów konserwacyjnych. Co też ważne, można je poddawać procesom recyklingu. Recykling pozwala na wielokrotny przerób materiału PVC i jego kolejne wykorzystanie bez utraty jakości. Może zostać użyty ponownie do wytłaczania nowych profili okiennych.

Dodaj komentarz