Energooszczędne oświetlenie LED

Utrzymanie każdego gospodarstwa domowego wiąże się z szeregiem wielu wyrzeczeń oraz kosztów- również tych finansowych. Energia elektryczna stanowi jeden z podstawowych wydatków, ale wybór optymalnego źródła światła może być także świetną okazją do oszczędzania! W jaki sposób oświetlenie LED chroni twój budżet? Zapraszamy do artykułu!

Pieniądze z nieba

Planując wybór najlepszej formy oświetlenia naszego domu, warto przybliżyć świetlówki LED, a przykładem może być żarówka g9. Według prognoz technologia LED (light-emitting diode) będzie przodującym rozwiązaniem dla 87% źródeł światła, w perspektywie do 2030 roku. Dlaczego?


Najważniejszym argumentem jest fakt, że żarówki ledowe wyróżniają się nawet 25- krotnie dłuższym czasem działania w porównaniu do swych wolframowych alternatyw oraz sporą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Taka wydajność generuje ogromne oszczędności, ale również sporą wygodę użytkowania. 
Co szczególnie interesujące, żarówki LED różnią się także w kwestii skuteczności działania. Co to oznacza w praktyce?


Okazuje się, że żarówki wolframowe przekształcały jedynie niewielki procent pobranej energii elektrycznej w rzeczywisty strumień światła (do 10%). Technologia LED zwiększa tę wartość kilkukrotnie, co przekłada się na lepszą widoczność. W konsekwencji żarówka pobiera znacznie mniej energii elektrycznej, dostarczając konsumentom znacznie więcej światła!

Jak wybrać oświetlenie LED?

Istnieje kilka ważnych wskazówek, które pomogą w doborze najlepszej opcji. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju normy, testy i certyfikaty, które potwierdzają jakość i funkcjonalność danego produktu.


Co więcej, dzisiejszy asortyment gwarantuje swobodny wybór konkretnego modelu oraz specyfiki działania. W ten sposób dopasowujemy żarówkę do indywidualnych preferencji, upodobań oraz przyszłych warunków eksploatacji. Żarówka g9 jest dedykowana miłośnikom nietypowego oświetlenia- na przykład nowoczesnych żyrandoli. Świadomy wybór oświetlenia LED łączy ekonomię oraz pełną wygodę stosowania!

Dodaj komentarz