Twarde PCV – gdzie je kupić?

PCV, a właściwie PVC to materiał wszystkim nam dobrze znany. Spotykamy często wyprodukowane z niego rury czy okna. Jeśli planujesz remont i musisz zakupić twarde PCV na swoje potrzeby, a nie wiesz, gdzie to zrobić, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Twarde PCV – za co je doceniamy?

PVC, PCV i PCW to skróty pochodzące od nazwy tej samej substancji – polichlorku winylu. Warto wyjaśnić to już na wstępie, aby każdy, kto zamierza szukać PCV, wiedział, pod jakimi nazwami może się na nie natknąć. Co do zasady, PCV nie jest poprawną nazwą, jednak weszło na stałe do języka potocznego. W związku z tym bardzo prawdopodobne, że właśnie tak nazwany w sklepie będzie towar, którego poszukujesz. Twarde PCV to jeden z rodzajów PCW – materiał lity, o jednorodnej strukturze i twardej powierzchni. Ceniony jest za wytrzymałość mechaniczną oraz odporność na wilgoć, czynniki atmosferyczne i skrajne temperatury. Co więcej, PWC występuje w różnych wersjach kolorystycznych, a więc bez większego problemu powinieneś znaleźć w ofercie sklepów nie tylko białe arkusze. Podsumowując to wszystko, nikogo nie powinno zbytnio dziwić, że plastikowe wyroby z PVC na stałe zagościły w przestrzeni wokół nas.

Spieniony PCV – co to takiego?

Spieniony PCV to drugi rodzaj polichlorku winylu. Często jest sprzedawany w tych samych miejscach, co wersja twarda, warto więc zachować czujność, by nie pomylić się przy zakupie. Spieniony PCV powstaje w wyniku zastosowania techniki swobodnego spieniania, posiada regularną strukturę wewnętrzną i ma niewielką masę. Jako zalety można przy nim wymienić niską cenę i łatwą obróbkę mechaniczną. Spieniony PCV wykorzystywany jest na różne sposoby, a bardzo często sięga się po niego w branży reklamowej.

Gdzie kupić dobrej jakości twarde PCV?

Twarde PCV to uniwersalne tworzywo, z którego stworzysz zarówno części mebli, jak i obudowę maszyn czy zabudowę stoiska targowego. Na szczęście obecnie uznać można, że PCW to tworzywo sztuczne łatwo dostępne. Znajdziesz je w sklepach budowlanych, a także w ofercie sklepów specjalizujących się w sprzedaży tworzyw sztucznych. Twarde PCV sprzedawane jest w formie dużych arkuszy lub docinanie na wymiar. Dystrybutorzy zajmujący się rozprowadzaniem PCV działają zarówno stacjonarnie, jak i online, więc masz możliwość zrobienia zakupów w sposób najwygodniejszy dla Ciebie. Znajdź doświadczonego, działającego od lat na rynku dystrybutora współpracującego z renomowanymi producentami, a nie zawiedziesz się jakością towaru i będziesz mógł sprawnie przeprowadzić zaplanowane prace remontowe.

Dodaj komentarz