Każda renowacja drogi jest inwestycją, która zwiększa bezpieczeństwo, a także sam komfort jazdy podróżnych. Jednak, takie działania muszą zostać odpowiednio zakomunikowane. W dzisiejszej publikacji przedstawiamy dwa najskuteczniejsze narzędzia, które zapewniają sprawne i optymalne przeprowadzenie niezbędnych robót.

Wskazówki dla kierowców

Remont drogi może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza w obszarach o sporym natężeniu ruchu. Bardzo często zdarza się, że kierowcy nie zauważają zainstalowanych komunikatów i kierują się rutyną.


W takim przypadku doskonale sprawdzi się farba drogowa, wykorzystywana do malowania określonych znaków poziomych. Wyróżniające barwy jasno i czytelnie tworzą nową ścieżkę dla tymczasowej organizacji ruchu. Farba drogowa jest zatem prostym, ale niezwykle praktycznym narzędziem, które umożliwia bezpieczne prowadzenie prac remontowych bez tworzenia zatoru w ruchu drogowym. 


Co więcej, specjalne farby drogowe zapewniają trwałość i wytrzymałość, dzięki czemu mogą służyć ekipie drogowej przez długi czas. Sam proces aplikacji również nie stwarza problemów!

Tabliczki do znaków drogowych

Kolejnym narzędziem przeznaczonym do klarownego informowania kierowców jest znak pionowy. Remonty drogowe wiążą się z wieloma zmianami w zakresie wszelkiego rodzaju ograniczeń, prędkości lub wyboru alternatywnej trasy. Takie oznakowanie powinno być zlokalizowane w widocznym miejscu i dostarczać wszelkich niezbędnych danych.
Właśnie w tym celu stosuje się specjalne tabliczki do znaków drogowych. Są one niezwykle uniwersalne oraz wszechstronne i dopasowane do bardzo zróżnicowanych sytuacji.


Tabliczki do znaków montowane są bezpośrednio pod tarczami znaków i zawierają dodatkowe informacje na temat zaistniałych warunków drogowych. Do przykładowych komunikatów należy odległość do miejsca rozpoczęcia robót remontowych, długość odcinka drogi, liczbę zakrętów lub ogólny charakter danej drogi.


Inne tabliczki informują także o prowadzonych pracach malowania pasów, uskokach w nawierzchni lub pozostałych okolicznościach, które mogą zaskoczyć kierowcę. Takie metody zwiększają bezpieczeństwo wszystkich jednostek znajdujących się na trasie.

Dodaj komentarz