Maszyny do obróbki plastycznej i do obróbki skrawaniem

Obróbka metali to wiele procesów, które pozwalają na zmianę parametrów metali. Poznaj narzędzia przydatne w trakcie wykonywania różnych prac – jak m.in. giętarka hydrauliczna, elektryczna żłobiarka do blach czy frezarka uniwersalna. Maszyny do obróbki plastycznej lub obróbki skrawaniem umożliwią zmianę kształtu, właściwości fizycznych i chemicznych oraz wymiarów.

Maszyny do obróbki plastycznej

Obróbka plastyczna metalu jest wykorzystywana w różnych zastosowaniach przemysłowych. Dostępne na rynku maszyny do obróbki plastycznej metali bardzo różnią się od tych sprzed kilkunastu lat.

Giętarka hydrauliczna. Giętarka do rur i profili firmy Ostas służą do. Są różne rodzaje giętarek – m.in. giętarki mechaniczne i hydrauliczne. Giętarki mogą pracować w dwóch pozycjach – pionowej lub poziomej. Najważniejsza jest ich wydajność obróbki metali. Dodatkowo do giętarek dobiera się różne rolki umożliwiające gięcie profili, kształtowników czy rur o różnym kształcie i rozmiarze.

Żłobiarki do blach. Mają główną ramę ze stali i pospawaną oraz w pełni regulowane walce. Ruch rolek zaczyna się jako efekt nacisku pedału dołączonego do żłobiarki. To wydajna maszyna, mająca regulację silnika i systemu hamulca, co umożliwia na pełną kontrolę nad procesem żłobienia. Świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Maszyna do obróbki skrawaniem

W ostatnich latach jesteśmy świadkami szybkiego i prężnego rozwoju branży obróbki plastycznej i obróbki skrawaniem metali. Oto popularne maszyny do obróbki metodą skrawania.

Frezarka uniwersalna. To bardzo popularna maszyna do obróbki skrawaniem ze względu na uniwersalność i szerokie możliwości technologiczne. Frezarka służy do produkcji elementów, jest też wykorzystywana w warsztatach oraz w narzędziowniach.

Urządzenie posiada głowicę skrętną w lewo oraz w prawo, wysuwną i skrętną belkę, pinolę wysuwaną oraz bezstopniową regulację obrotów wrzeciona. Jest też opcja zainstalowania różnego rodzaju głowic.

Tokarka do metalu. Są to powszechnie używane w przemyśle obrabiarki do obróbki skrawaniem przedmiotów o powierzchni brył obrotowych – jak m.in. kule, stożki, wałki, gwinty. Toczenie wykonuje się poprzez wprawienie obrabianego przedmiotu w ruch obrotowy i skrawanie jego powierzchni narzędziem obróbczym.

Szlifierka. Pozwala na obróbkę przedmiotów z tworzyw sztucznych albo z metalu skrawalnych za pomocą ściernic. Służy przede wszystkim do wykańczania utwardzonej powierzchni. Ma szerokie zastosowanie przy różnego rodzaju powierzchniach i przedmiotach.

Dodaj komentarz