young attractive brunette woman sitting on bed in pajamas and sleeping mask, smiling in bedroom, happy emotion, lazy in morning, waking up, sleepy, sexy, skinny legs

Noclegi związane są z podróżowaniem oraz z turystyką, ponieważ dobrze rozbudowana baza noclegowa oraz komunikacja pozwoliła na rozwój turystyki w XX wieku. Zasadniczym budynkiem oferującym noclegi jest hotel. Hotel stanowi obiekt infrastruktury turystycznej. Świadczy usługi noclegowe. Hotel powinien posiadać minimum 10 pokoi. Pokoje te powinny być jednoosobowe lub dwuosobowe. Poza usługami noclegowymi powinien świadczyć także inne usługi związane z pobytem turystów. Istnieje kategoryzacja hoteli, które mogą mieć od jednej do pięciu gwiazdek. Hotel jednogwiazdkowy powinien spełniać minimum funkcji. Jest to hotel o najniższym standardzie. Do najważniejszych elementów wyposażenia jednogwiazdkowego hotelu należą: łóżko, szafa, szafka nocna oraz umywalka. W tym przypadku łazienka może znajdować się poza pokojem. Wśród zewnętrznych elementów wyposażenia powinny znaleźć się następujące: zewnętrzne oświetlenie obiektu, wyodrębnione wejście do hotelu oraz umożliwiony dojazd do hotelu. Z kolei wśród wewnętrznego wyposażenia hotelu jednogwiazdkowego, a w tym instalacji oraz urządzeń technicznych nie może zabraknąć między innymi następujących elementów: wentylacji mechanicznej w części ogólnodostępnej, wentylacji naturalnej w części pobytowej, automatu telefonicznego bądź to w obrębie hotelu bądź na zewnątrz, telefonu dostępnego w recepcji, windy powyżej czwartej kondygnacji, ogrzewania w całym obiekcie bądź tylko w części nieklimatyzowanej, jak również zimnej oraz ciepłej wody przez całą dobę.

Hotel jednogwiazdkowy jest hotelem o najniższym standardzie. W jego wyposażeniu wewnętrznym nie powinno między innymi zabraknąć takich elementów, jak: oświetlenie dostosowane do charakteru pomieszczeń oraz instalacja radiowo-telewizyjna. Ponadto taki hotel musi zawierać podstawowe elementy dotyczące funkcji oraz programu obsługi gościa. Do tych elementów o niskim standardzie należą kolejno: hol recepcyjny, który musi być połączony z holem gastronomicznym, a jego powierzchnia powinna wynosić minimum 20 metrów kwadratowych, mała umywalka z lustrem oraz dozownik do płynnego mydła. Ponadto umywalka powinna być wyposażona w blat lub półkę. W łazience nie powinno również zabraknąć suszarki do rąk bądź ręczników papierowych. Nie może tutaj również zabraknąć pojemnika ta śmieci oraz ściennych wieszaków. Zaleca się w hotelu jednogwiazdkowym hol restauracyjny. Z kolei, jeśli chodzi o ofertę usług w takim hotelu jednogwiazdkowym to składają się na nią zarówno usługi podstawowe, jak i usługi uzupełniające. Wśród takich usług, które musi spełniać hotel o najniższym standardzie wymienić należy następujące: sprzedaż napojów gorących przez 24 godziny na dobę, budzenie na życzenie, udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przechowalnia bagażu, podawanie śniadań oraz sala klubowa z telewizją. Co więcej, nie może tutaj również zabraknąć takich usług, jak zmiana pościeli na życzenie, informacja turystyczna, depozyt, punkt sprzedaży drobnych artykułów, który znajduje się przeważnie w recepcji, jak również restauracja bądź bar szybkiej obsługi.

Dodaj komentarz