Hurtownia paznokci – pełne wyposażenie salonu manicure

Planujesz otworzyć własny salon manicure lub kosmetyczny? Najpierw przygotuj solidny biznesplan i analizę konkurencji, a potem zajmij się wyposażeniem. Wysoka jakość zarówno produktów, jak i mebli i urządzeń to klucz do sukcesu. W dobrze urządzonym salonie możesz oferować szeroki wachlarz usług. Co jest niezbędne, by rozpocząć pracę? Kilka wskazówek znajdziesz poniżej.

Sprzęt do salonu kosmetycznego / manicure

Skompletowanie wszystkiego, co niezbędne w salonie, zacznij od jego rozplanowania. Musisz wiedzieć, jakie dokładnie meble będą potrzebne i gdzie je ustawisz, jakie rodzaje urządzeń i sprzętów, a także spisz dokładnie akcesoria. Hurtownia paznokci to odpowiednie miejsce, w którym dokonasz zaopatrzenia – zamówisz w niej zarówno lakiery Semilac, jak i meble oraz wydajne sprzęty. Możesz liczyć na szeroką ofertę, promocyjne ceny i rabaty dla stałych klientów, a także fachowe wsparcie.

Jeśli chodzi o wyposażenie salonu, kilka kwestii ma szczególne znaczenie i warto o nich pamiętać. Przede wszystkim zwracaj uwagę na producenta, kraj produkcji, certyfikaty bezpieczeństwa oraz gwarancję oraz usługi serwisowe (dostępność i czas).

Sprzęt kosmetyczny musi być praktyczny i wyróżniać się dobrą jakością. To kluczowa kwestia, bo od jego solidnego wykonania oraz bezpieczeństwa zależy, czy będzie można go dobrze i długo wykorzystywać.

Co jest niezbędne w salonie manicure?

Wyposażenie salonu zależy od tego, jakie zabiegi będziesz oferować i wykonywać. Więcej specjalistycznych urządzeń znajdzie się w gabinecie kosmetycznym niż na przykład w niewielkim salonie manicure i pedicure. Oto urządzenia, bez których prowadzenie profesjonalnego salonu manicure nie będzie możliwe

Kompletowanie wyposażenia warto zacząć od podziału różnych produktów na grupy – m.in. meble (stoliki, fotele), oświetlenie, urządzenia zabiegowe, produkty do dezynfekcji i utrzymania czystości, produkty do przechowywania, sprzęt do paznokci, rzęs, brwi, do depilacji ciała czy artykuły jednorazowe.

Zabiegi manicure wymagają skupienia i precyzji, stylistka je wykonująca powinna mieć zagwarantowany maksymalny komfort w trakcie pracy. Niezbędne są też urządzenia typu lampa LED / UV czy wielozadaniowa frezarka i pochłaniacz pyłu. Są to podstawowe sprzęty – bez nich wykonanie paznokci nie będzie możliwe.

Must have w salonie manicure jest także autoklaw, który pozwoli na zachowanie higieny i bezpieczeństwa, kombajn kosmetyczny, a także szereg produktów wielokrotnego i jednorazowego użytku – jak lakiery Semilac, bazy, topy, zestawy do paznokci, zdobienia, pilniki czy pędzelki.

Dodaj komentarz